>>> O NÁS

Jak to bylo na začátku a kde jsme se tu vůbec vzali...

Myšáci vznikli na začátku roku 1997, kdy je tvořilo několik rodičů a přátel DPS Rolnička Praha 12. Vlastně to možná není tak docela pravda, protože vůbec první veřejná produkce se odehrála právě na vánočním koncertě Rolničky, kde tři zakládající členové - Jana, Jirka a Dan - aniž by tušili, co to všechno bude obnášet, zveřejnili záměr dát dohromady vokální těleso. Velmi smělá myšlenka... I stalo se, že se zájemci našli a představa Myšáků se zhmotnila do podoby několika nadšenců.

Jak je to dnes...

Od té doby prošli Myšáci několika změnami ve složení (osobním, nikoliv chemickém - doufejme), ale základní obsazení rozšířené ještě o Alenku a Helču už zůstalo. Ještě později se k nám připojil bas Láďa, takže v současnosti mají Myšáci osm čenichů. Více se o nás dozvíte v sekci Členové.

Co zpíváme...

Na počátku své existence neměli Myšáci nějaké zásadní zaměření, co se repertoáru týče. Z dnešního pohledu to bylo období ověřování a testování sebe sama - co všechno si můžeme dovolit. A tak by se na repertoáru našlo všechno možné: od lidových písní přes folkovou muziku, občas nějakou exotiku až k jednoduché klasice a třeba koledám. Téměř všechny písničky byly v té době s doprovodem, ať už to byly 1 - 2 kytary nebo flétna zobcová i příčná, písničky a cappella byly spíše výjimkou.
Postupem času jsme téměř opustili folkovou hudbu a začali jsme zpívat hlavně a převážně spirituály. Kromě klasických a známých amerických spirituálů pronikaly do našich notových složek čím dál více původní africké spirituály, čímž jsme teprve začali dělat čest svému jménu - viz sekce Myšáci?. Nemůžeme zapomenout ani na exotickou hudbu ze všech možných koutů naší planety. U některých písní se snažíme dodržet tradiční zpracování, většinu však zpíváme v našich "myších" úpravách. Kromě toho ale máme na repertoáru i klasiku, chrámovou a církevní hudbu, umělé písně, něco folku a občas nějakou hudební vylomeninu. Další podrobnosti o repertoáru najdete v sekci Repertoár.
Autorem většiny aranží je kapelník Dan M. Gerych.

Bez čeho by to nešlo...

Žádný sbor ovšem nemůže pracovat, 1) nemá-li za co a 2) nemá-li kde. Co se prvního bodu týče, snažíme se jej řeši svépomocí, jak už to v takových případech bývá. Co se druhého bodu týče, patří náš dík vedení První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100, neboť v jejích prostorách můžeme zkoušet již od našeho vzniku. Tímto má velkou zásluhu na skutečnosti, že Myšákům je letos 9 roků. Děkujeme.