Akce jsou řazeny v obráceném pořadí – nejnovější jsou nahoře, nejstarší dole.
Barvy: koncerty, zájezdy, výlety, Teplice, tábory, nahrávání, ostatní akce atd.
(s golfovou akademií, doprovodným programem a benefiční aukcí)
Organizátoři akce: Golf & Country Club Hodkovičky (GCCH) – www.hodkovicky.cz ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti – www.nros.cz a Českou televizí – www.ct.cz
Turnaj se uskutečnil v Golf & Country Clubu Hodkovičky, a.s., Vltavanů 546, Praha 4 – Hodkovičky
plakát (PDF – 554 kB)
Plakát (JPG – 280 kB)
Program koncertu (PDF – 99 kB)
Fotogalerie
Záznam koncertu ke stažení (MP3 – jednotlivé písničky) – zatím je dostupný pouze pro členy sboru
Festivalu jsme se letos účastnili podruhé a tentokrát jsme zpívali celkem třikrát na různých místech. Jinak se vše odehrávalo v podobném (velice příjemném) duchu jako v minulém roce, včetně účasti Myšáků. Opět následuje několik nejzajímavějších postřehů a zážitků:
1) První koncert jsme měli těsně po příjezdu do Moravské Třebové. Pouze jsme si stihli odložit zavazadla v internátě, kde jsme byli ubytovaní, převléknout se do koncertního a hned jsme se vydali na cestu do Domova pro seniory. Koncert se konal v kapli a měl krásnou atmosféru, přestože jsme nastupovali trochu ve spěchu. Na programu jsme měli naše i cizí lidové písně a prostor dostali i sólisté, i když jsme museli celý program trochu zkrátit. Hned po koncertě Rolničky totiž nastupovali Myšáci na rozezpívání a akustickou zkoušku koncertu v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
2) Odpolední koncert v kostele zakončovali opět Myšáci se svým africkým programem. Na úplný závěr se k nim přidala i Rolnička – po loňské zkušenosti se spojením hlasů dětského a dospělého sboru jsme letos společně zpívali dvě skladby: Siyahambu a Hené ma tov.
3) Po odpoledním koncertu už nám (opět) moc času nezbývalo, protože hned navazovala krátká akustická zkouška a večerní koncert dětských sborů na nádvoří zámku. Stejně jako na všech ostatních podobných akcích se nám i zde potvrdilo, že se svým repertoárem a úpravami jsme stále za exoty, ovšem v tom dobrém slova smyslu.
To byla pro tento den poslední veřejná akce. V neděli už jsme nebyli v roli účinkujících, ale jenom diváků, abychom podpořili spřátelené sbory (Myšáky a Carminu vocum), než jsme se museli odebrat na nádraží.
4) Poslední zážitek na nás ale ještě čekal na nádraží v České Třebové, kde jsme přestupovali na rychlík do Prahy. Vlak přijel sice s krátkým zpožděním, ale zato úplně plný. Vagón, do kterého jsme měli koupené místenky, byl zaplněný nejenom na všech našich místech, ale i v uličce. Takže jsme nabrali ještě o několik minut delší zpoždění, protože jsme museli počkat, než se z našich kupé lidi odstěhují někam jinam. Průvodčí se pro jistotu uklidil někam do nedohledna... Opravdu nechápu lidi, kteří se nastěhují na místa označená místenkou z České Třebové do Prahy, a když v České Třebové nastoupí někdo s místenkou, tváří se strašně dotčeně :–(((
Na závěr opět nesmíme zapomenout ani na organizátory festivalu. Proti loňsku se festival rozšířil ještě o několik dalších sborů a přesto všechno probíhalo úplně v klidu a bez jakýchkoliv problémů (aspoň jsme si jich nikde nevšimli :-)) Děkujeme za výbornou a dokonale zvládnutou akci. Doufáme, že budeme mít možnost se festivalu zúčastnit opět příští rok.
Plakát Moravskotřebovské arkády 2008 (JPG – 381 kB)
Fotogalerie
Zpívali jsme v První jazykové základní škole Horáčkova 1100 při návštěvě čínských žáků, studentů a učitelů.
Program byl celkem jednoduchý – naučit čínské děti jednu nebo dvě české písničky a naučit se od nich nějakou čínskou. Z našich písniček to vyhrály Kdyby tady byla taková panenka a Plzeňská věž, čínská písnička se později určitě objeví v našem repertoáru.
Vlakem do Adršpachu – výstup na Křížový vrch (tentokrát bez horolezecké výbavy) – vlakem přes Teplice nad Metují do Hronova na nejlepší pizzu v Evropě a okolí – vlakem zpět do Prahy
Fotogalerie: sada 1, sada 2 – foto Zuzka Bartáčková
Refektář kláštera Na Slovanech – Emauzy
během koncertu jsme „pokřtili“ CD „Žlutá skvrna letí světem“
Malý plakát (JPG – 258 kB)
Velký plakát (PDF – 194 kB)
Program koncertu (PDF – 413 kB)
Upoutávka na koncert na stránkách Dětské tiskové agentury (offline) autorem textu je Daniel Mrázek
Fotogalerie
Velký plakát (PDF – 163 kB)
Fotogalerie
Odkaz na stránky agentury Prestigemanagement s textem o akci
Letáček OC Chodov
Fotogalerie
Společná akce některých členů sboru – návštěva koncertu špičkového sboru Harlem Gospel Choir ve Státní opeře Praha. Původně jsme se zamýšleli pouze zúčastnit jako diváci, ale po prvních skladbách se někteří členové Rolničky (na pozvání Harlem Gospel Choir) přestěhovali na jeviště a do konce koncertu už se na svá místa v hledišti nevrátili. A tak ode dneška mohou zcela oprávněně tvrdit, že zpívali nejenom s Harlem Gospel Choir, ale i ve Státní opeře :-)
Zpívali jsme na přehlídce pěveckých sborů „Libušsko-písnická nota“
Pro sbor to byla opět další příležitost srovnávat svůj výkon s ostatními. I když tentokrát hlavně s dospělými sbory, protože kromě nás byl na přehlídce pouze jeden další dětský sbor. Ten jsme, bohužel neviděli (nebo aspoň ne všichni), protože přehlídku zahajoval, zatímco my jsme se v té době teprve scházeli. Na druhou stranu – přehlídky se tentokrát zúčastnila hlavně starší část sboru, pro kterou dospělé sbory už nejsou nepředstavitelně vzdálené...
Fotogalerie 1 Rolnička na festivalu
Fotogalerie 2 Kompletní fotogalerie festivalu uveřejněná se souhlasem pořadatelů a autora fotografií
Autorem všech fotografií je pan Viktor Mácha.
vlakem do Všenor – po značce do Jíloviště – přes Cukrák na Zbraslav – Baně
Fotogalerie
Více o táboru najdete v sekci Tábory, výletyTáborový archiv
Fotogalerie
Refektář kláštera Emauzy.
Malý plakát (JPG – 72 kB)
Velký plakát (PDF – 1,7 MB)
Program koncertu (PDF – 669 kB)
Fotogalerie
Po dvouleté odmlce jsme se letos opět vydali do Jílového na sborový festival Jílovské zpívání. Tentokrát se z jílovské sokolovny přestěhoval do krásného sálu na radnici. I když počet účastníků byl letos nižší, než tomu bývalo v minulých letech, Jílovskému zpívání to nijak neubralo na kráse a hodnotě.
Pro nás byla přehlídka ještě zajímavější, protože jsme si s sebou odváželi i putovní cenu. Ptáčci slavíčci budou jeden rok bydlet u nás.
Plakát Jílovského zpívání 2007 (JPG – 252 kB)
Pamětní list (JPG – 254 kB)
Putovní cena – klec s ptáčky (JPG 173 kB)
Fotogalerie
Na tenhle festival jsme se rozjeli až na Moravu. Ale nejeli jsme tam sami, protože se s námi (byť po vlastní ose) vydali i Myšáci. Pro sbor byla akce výjimečná a zajímavá hned v několika směrech. Po delší době (nepočítáme-li vánoční koncerty) to byla akce mimo Prahu, dokonce tak daleko od Prahy, že jsme nejeli vlastním autobusem, ale vlakem (nikoliv vlastním), a jeli jsme hned na dva dny.
Zážitků bylo příliš mnoho, než aby se sem vešly všechny.
1) Cesta vlakem: probíhala celkem v klidu až do České Třebové, kde jsme přestupovali z rychlíku do lokálky – protože se nás na nádraží sešlo více účastníků, festivalu, byl motorák naplněný až „po okraj“. Což nám ovšem nezabránilo v hudební produkci – společně i na střídačku se sborem Carmina vocum jsme se prozpívali až do Moravské Třebové.
2) Sobotní večerní koncert v kostele byl jedinečný. Tady měly svůj program hlavně „dospělé“ sbory a s nimi samozřejmě i Myšáci. Po dohodě s pořadateli se ovšem předvedla i Rolnička. Závěrečnou píseň Myšáků i celého večera (Myšáci uzavírali program), hebrejskou Hené ma tov, jsme zpívali společně a byl to opravdu pro obě tělesa mocný zážitek. Poněkolikáté jsme se přesvědčili, že spojené hlasy dětského a dospělého sboru jsou nenahraditelné a nenapodobitelné – až z toho chvílemi běhal mráz po zádech.
3) Hned po večerním koncertě následoval další nezapomenutelný okamžik. Při návratu z kostela do internátu, kde jsme byli ubytovaní, jsme procházeli přes rozsvícenou Moravskou Třebovou. S Myšáky jsme se chvíli zdrželi, Rolničky šly napřed. A najednou se zpoza rohu ozvala „naše“ písnička – krásně, čistě, bez jediného nepatřičného tónu. Kdo další může znát náš repertoár? A ve stejné úpravě? Opravdu nikdo – to se jenom Rolnička zastavila na rohu... Dnes už se težko dá zjistit, kdo začal zpívat jako první. Pro sbormistra jsou to nejkrásnější chvíle, když sbor začne zcela sám a najednou večerním městem plynou písničky, sóla, akordy, dvojhlasy, výraz i dynamika a všechno jaksi samovolně a krásně... A najednou se ozývají i písničky, které nepatří k favoritům, v takové dokonalosti, že člověk lituje, že se hned teď nedají zachytit, nahrát a uložit a spolu s nimi i ta jedinečná atmosféra večerního města s ozvěnou všech hlasů.
4) Zážitek číslo čtyři následoval druhý den při hlavním koncertě na nádvoří zámku. Přes den bylo horko skoro na padnutí a tak, když jsme nastupovali k našemu bloku, bylo nádvoří skoro prázdné, všichni byli schovaní ve stínu. Najednou po prvních písničkách se odkudsi vynořili první posluchači a než náš program skončil, lavičky před pódiem se docela zaplnily. Sbor předvedl opravdu perfektní výkon. Opět se nám potvrdilo, že se svým repertoárem a úpravami jsme tak trochu za exoty, ovšem v tom dobrém slova smyslu.
5) Pátý zážitek by se dal srovnat s tím prvním – zpáteční cesta vlakem se odehrávala v podobném duchu: opět přeplněný vagónek (tentokrát ovšem plný již přijel, při cestě sem jsme nastupovali do prázdného), opět jedno spřátelené těleso a opět zpěv. Nelze zapomenout ani na společné sborové foto na 1. nástupišti nádraží v České Třebové, ani na desítky minut čekání na zpožděný rychlík.
Na závěr nesmíme zapomenout ani na organizátory festivalu. Patří jim obrovské uznání a poděkování za dokonalé zvládnutí organizace festivalu v takto velkých rozměrech. Kdo sám neprošel podobnou zkušeností, těžko si dokáže představit množství práce, které je s tím vším spojeno. Doufáme, že budeme mít možnost se festivalu zúčastnit i příští rok – už teď se těšíme.
Pamětní list (JPG – 140 kB)
Fotogalerie
Sólový zpěv
Vlakem do Adršpachu – výstup na Křížový vrch (tentokrát bez horolezecké výbavy) – vlakem přes Teplice nad Metují do Hronova na nejlepší pizzu v Evropě a okolí – vlakem zpět do Prahy
Fotogalerie
První jazyková ZŠ Horáčkova
Plakát (PDF – 200 kB)
Upoutávka na koncert v Benešovském deníku
Fotogalerie
plakát (PDF – 204 kB)
program koncertu (PDF – 340 kB)
upoutávka na koncerty na stránkách Dětské tiskové agentury
Fotogalerie: první sada fotografií, druhá sada fotografií
pouze vybraní členové sboru (sólisté) – hosté vokální skupiny Myšáci
Fotogalerie
Článek o celé akci (převzato ze stránek kliniky Asklepion)
Odkaz na celou stránku, ze které je článek převzat
vlakem do Kamenného Přívozu – Posázavskou stezkou do Petrova na vlak
Fotogalerie
Více o táboru najdete v sekci Tábory, výletyTáborový archiv
Fotogalerie
malý plakát (JPG – 57 kB)
velký plakát (PDF – 2,1 MB)
program koncertu (PDF – 721 kB)
fotogalerie
Vystoupení se konalo v centrálním parku na Kavčích Horách.
malý plakát (JPG – 13 kB)
velký plakát (JPG – 788 kB)
fotogalerie
Vystupovali jsme jako reprezentanti MČ Praha 4 na přehlídce Děti dětem 2006.
článek z Tučňáka – novin Prahy 4 (JPG – 85 kB)
celá stránka Tučňáka 06/2006 (PDF – 1,8 MB)
fotogalerie
Bleskové a zcela neplánované nahrávání písiček na CD s Janem Vodňanským a Danielem Dobiášem. CD muselo být kompletně hotové ještě týž den večer.
Hotové CD najdete v sekci Naše CD
vlakem do Ctiněvsi – Říp – Krabčice – do Roudnice nad Labem na vlak
První jazyková ZŠ v Praze 4, Horáčkova 1100
Společný vánoční koncert se souborem Myšáci.
plakát 1 (PDF – 319 kB)
plakát 2 (PDF – 191 kB)
plakát (MS Word 2000 – 946 kB)
program koncertu (PDF – 527 kB)
fotogalerie
plakát (PDF – 339 kB)
plakát (MS Word 2000 – 871 kB)
plakát malý (JPG – 20 kB)
PYšelský KULturní KAlendář 4 05 (MS Word 2000 – 41 kB)
vlakem do Srbska – kolem Bubovických vodopádů – přes Sv. Jána – do Vráže na vlak
fotogalerie
Více o táboru najdete v sekci Tábory, výletyTáborový archiv
Fotogalerie
Více o táboru najdete v sekci Tábory, výletyTáborový archiv
Fotogalerie