Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12


Táborový archiv

Dokumenty v odkazech mají samozřejmě již pouze informativní charakter.

35. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2023

Návrat Tož jsme se opět vydali na naše obvyklé a již mnoha léty prověřené táborové místečko ve Velkém Dřevíči u Hronova. Stejně je to paráda, když se takhle můžeme vracet na známá místa a vědět, co nás tam čeká. Tedy samozřejmě kromě počasí, kterého jsme si letos užili snad všechny podoby, které existují. Od parného slunce až po v poslední době celkem obvyklou průtrž mračen. Ovšem nic z toho nám náš táborový program nemohlo narušit a užívali jsme si moc příjemně.
Následující informace o táboru už mají samozřejmě jenom informační charakter – třeba pro zájemce, kteří by s námi chtěli jet příští rok.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: PDF

34. letní tábor – Rolnička v Omiši 2022

NávratLetos jsme opět „porušili“ naši táborovou tradici a místo do Dřevíče, kam jezdíme už mnoho let, jsme se rozhodli, že se ještě jednou podíváme do Chorvatska. Rolničky měly možnost výběru mezi českým a chorvatským táborem a letos to vyhrálo Chorvatsko. Opět jsme byli na stejném místě, jako jsme strávili festivalové zpívání v roce 2018 a hned ten následující tábor v roce 2019. Do Omiše jsme letos jeli hlavně odpočívat, ale také trochu „pracovat“ a zpívat. Ale ten pravý festivalový program si připravíme zase pro některý z příštích ročníků.

Něco málo všeobecných organizačních informací – teď už jenom pro orientaci

Do Chorvatska jezdím soukromě i pracovně i na školy v přírodě od roku 2002. Od počátku při tom využíváme služeb CK HapTour z Liberce, se kterou máme po mnoho let při hromadných i soukromých zájezdech ty nejlepší zkušenosti a právě tato CK pro nás zajišťovala náš festivalový zájezd i tábor o rok později.
V místě, kde budeme bydlet – Duće – jsou písečné i jemné štěrkové pláže v bezprostřední blízkosti penziónu, areál penziónu je oplocen.
Budete-li se chtít podívat, jak vypadaly naše pobyty, podívejte se na veřejnou kroniku a fotogalerie Zájezd do Chorvatska – FDK 2018

Základní informace k zájezdu

ODJEZD: v pátek 1. července 2022 odpoledne – obvykle kolem 15.00 hodin. Přesný čas a místo upřesníme dle sdělení CK později
NÁVRAT: v neděli 10. července 2022 dopoledne
Počet účastníků: je omezen maximálně na 12, to se samozřejmě netýká případu, kdy pojedou děti s rodiči.

Ubytování a stravování:
Bydlet budeme v penziónech Rogač a Zvonimir, HR 21315 Omiš – Duće, Poljička cesta 23, Splitsko–dalmatinska županija – 30 metrů od písečné pláže. Pokoje jsou dvoulůžkové až čtyřlůžkové s vlastním sociálním zařízením.
Děti (sborové) mají stravování formou plné penze – začínáme večeří v den příjezdu a končíme časnou večeří v den odjezdu. Nedělní snídani už míváme obvykle při zastávce v ČR. CK pro nás zajišťuje snídaně a večeře, obědy si ohledem na program organizujeme sami. Pro dospělé a mimosborové děti je zajištěna polopenze.
Základní cena zájezdu:
Základní cena pro všechny účastníky zahrnuje dopravu autobusem, ubytování, pobytovou taxu, polopenzi, služby průvodce CK, ložní prádlo, ručníky, závěrečný úklid, zákonné pojištění při úpadku CK, DPH.
Cena pro dospělé nezahrnuje výlety a další aktivity spojené se zájezdem, pokud se doplácejí samostatně (např. vstupné…).
Děti, které nejsou členy sboru, doplácejí pouze celodenní lodní výlet, ostatní společné aktivity, kterých se se sborovými dětmi budou chtít zúčastnit, jim hradí sbor.
Pro všechny členy Rolničky platí:
můj, resp. sborový příspěvek na základní cenu je 1 200 Kč. Kromě toho Rolnička všem členům sboru platí obědy, cestovní pojištění, celodenní lodní výlet (cca 1 400 Kč) a samozřejmě i všechny další aktivity, výlety, vstupné atd. Během pobytu už děti na žádné společné aktivity ze svého kapesného nic nedoplácejí.
Cestovní a další doklady:
Všichni (opravdusmile) musí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny (originál). Členové sboru a děti, které cestují bez rodičů, před odjezdem odevzdají ještě navíc „Zdravotní záznamy…“
Stejně jako v minulých letech je pro vycestování dětí do 15 let bez doprovodu rodičů nutný „Souhlas s výjezdem dítěte do zahraničí“ s ověřeným podpisem obou zákonných zástupců (ke stažení v odkazech níže a k dispozici na sborových zkouškách). Občas se při ověřování úředník tváří, že je to cizojazyčné a že to ověřit nemůže. Není to pravda, ověřuje se pouze podpis, nikoliv obsah, doporučuji pročíst nebo ještě lépe mít s sebou „Výklad ministerstva vnitra k zákonu o ověřování podpisů“ – ke stažení níže v dokumentech.
Na zájezd je možné čerpat příspěvek z FKSP. V tom případě vystaví Rolnička fakturu přímo zaměstnavateli na celou částku a zaměstnanec doplatí zaměstnavateli pouze rozdíl.
Na celodenní lodní výlet pojedeme ve středu, cena celodenního lodního výletu včetně oběda je celkem 1 400 Kč nebo 55 € nebo 400 HRK – výlet můžete zaplatit kteroukoliv měnou, ale nejlépe v hotovosti na sborových zkouškách nebo po dohodě nejpozději do 6. 6. 2022 (na schůzce), čtěte ještě dále.
Kapesné pro děti nemusíte měnit ve směnárně. Je možné odpovídající částku zaplatit na schůzce v korunách a kuny vybereme až v Chorvatsku z bankomatu. Zároveň tím zajistíme, že děti nebudou mít celé kapesné u sebe a najednou, ale mohou je dostávat po částech.
Protože v Chorvatsku se od 1. 1. 2023 bude platit eurem a zbývající kuny již nevyužijete, případné zbylé kapesné (HRK) od vás mohu po návratu odkoupit zpět bez omezení množství.

Odkaz na stránky cestovní kanceláře, která pro nás zájezd organizuje – www.haptour.cz
Mapka okolí – kde budeme bydlet na Google Maps
Fotomapka našich penzionů. Kvalita fotomapy nic moc, těsně nalevo a napravo od značky ATM Euronet.
... a streetview téhož místa.
Festival Dalmatinskih Klapa Omiš – www.fdk.hr
Sedmidenní předpověď počasí pro Split
Přesná třídenní předpověď počasí – Omiš
Webkamera Omiš – podívejte se, jak je právě teď u nás, třeba vám zamáváme
Webkamera Split – odtud vám určitě zamáváme a zkusíme dát předem vědět

33. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2021

Návrat Letos jsme si museli ještě jednou vynahradit dvouletou „chorvatskou“ pauzu a opět jsme se vydali na naše tradiční táborové místečko ve Velkém Dřevíči.
Trochu se nám zopakovala situace z minulého roku, kdy jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to vlastně s táborem bude, neb opatření a podmínky se měnily velmi rychle a často. Ale nakonec jsme po určitých úpravách tedy mohli odjet (sláva!) a zůstat až do konce (dvakrát sláva!!), když všechny průběžné testy vyšly negativní (třikrát sláva!!!).
A stejně jako minulý rok jsme si těch 17 dnů patřičně užívali.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: PDF

32. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2020

Návrat Po dvouleté odmlce, kdy jsme v našem obvyklém táborovém termínu nejprve odcestovali do Chorvatska na Festival dalmatinskih klapa a následující rok se pak vydali na stejné místo ještě jednou, tentokrát odpočívat, jsme opět zavítali na naše tradiční táborové místečko ve Velkém Dřevíči.
Museli jsme se přece přesvědčit, jestli je všechno na svém místě a funguje tak, jak má.
I když byl letošní tábor trochu poznamenaný od jara přetrvávajícím koronablázincem a téměř do poslední chvíle jsme nevěděli, zda a jak odjedeme, všechno nám nakonec vyšlo tak, jak jsme si naplánovali. Pro všechny zúčastněné to bylo krásných 14 dnů, které jsme mohli prožít úplně normálně, tedy až na občasné připomínky v podobě desinfekce nebo roušek... Ostatně, více uvidíte sami v jednotlivých galeriích, popisky vám napoví, co jsme ten který den dělali :-) Všechny galerie se otevírají v novém okně/záložce.

pondělíúterýstředačtvrtekpáteksobotaneděle
  1. 7. 2020
Příjezd, krátký výlet do Bezděkova, Kozínek, lom
2. 7. 2020
Rozcvička??? Občas spíš snaha o zauzlování člověka :-) varhany v Hronově
3. 7. 2020
Náchod – medvědi, zmrzlina, výroba ešusovníku, náhled do stanu, večerní “zaměstnání„
4. 7. 2020
Zničená a vykácená Hejda :-((( večerní oheň
5. 7. 2020
Broumovské stěny od Hvězdy do Slavného, zvlášť podařená bahnitá rokle, Police nad Metují, přeskoky přes svodidla
6. 7. 2020
Teplice nad Metují – návštěva na T. O. Horse Trappers, Adršpach, Křížový vrch, hřiště v Adršpachu:-)))
7. 7. 2020
Člověče nezlob se
8. 7. 2020
Teplice nad Metují, Vlčí rokle, adršpašské vodopády
9. 7. 2020
tady nic není :-(
10. 7. 2020
Mlýn Dřevíček
11. 7. 2020
Rozhledna Na Signálu, hřiště v Hronově
12. 7. 2020
Ostaš, náhled do tábora 1
13. 7. 2020
Náhled do tábora 2, úklid
14. 7. 2020
Odjezd – tady už taky nic není :-(
 

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF

31. letní tábor – Rolnička v Omiši 2019

NávratLetos jsme ještě jednou „porušili“ naši táborovou tradici a místo do Dřevíče, kam jezdíme už mnoho let, jsme se rozhodli, že se ještě jednou podíváme do Chorvatska. Kdyby mi někdo říkal, že do Chorvatska pojedeme dvakrát za sebou, určitě bych nevěřil. Ale Rolničky nakonec samy rozhodly, že letošní tábor bude na stejném místě, jako jsme strávili loňské festivalové zpívání. Jenom s tím rozdílem, že letos jsme do Omiše jeli opravdu „jenom“ na tábor – to znamená odpočívat, užívat si a někam se podívat. Festivalový program si připravíme zase pro některý z příštích ročníků.
FotoFotogalerie, které najdete na této stránce, obsahují všechny veřejné obrázky – je jich o něco méně než loni, ale stále hodně. Na galerie se můžete podívat také v naší běžné sborové Fotogalerii
Obrázky ve fotogaleriích jsou z různých foťáků a nejsou vždycky řazené podle času – při tom množství by to bylo opravdu náročné. Kromě těch, kde opravdu nebylo k poznání, co je na fotografii, jsou tu opravdu všechny bez jakéhokoliv výběru a „cenzury“.
Všechny galerie se otevírají v nových oknech, aby vám zůstala otevřená tato stránka.

30. 6. 2019 – 1. den – Večerní procházka do Stareho sela (250 m n. m.)
1. 7. 2019 – 2. den – Výlet do Omiše a večerní zpívání
2. 7. 2019 – 3. den – Výlet do Splitu
3. 7. 2019 – 4. den – Lodní výlet do Trogiru s koupáním v Modré laguně
4. 7. 2019 – 5. den – Další večerní zpívání (ale jinak jsme úplně normální)
5. 7. 2019 – 6. den – Poslední procházka do Omiše

30. letní tábor – Rolnička v Omiši 2018

Tento rok se klasický tábor nekonal – na začátku prázdnin jsme byli na zájezdě v Chorvatsku – zpívali jsme na zahájení 52. Festivalu dalmatinskih klapa v Omiši. Takže to vlastně takový trochu tábor byl, jenom o „pár“ kilometrů dál...
Na to, jak celá akce probíhala, se můžete podívat v kompletní textové, foto a videokronice našeho zájezdu na samostatné stránce v sekci Přehled akcí. Přejeme hezké počtení, pokoukání i poslouchání.

29. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2017

Letošní tábor se konal na stejném místě jako už mnoho předcházejících. Podle zájmu účastníků jsme do našich obvyklých táborových aktivit a výletů na nová i tradiční místa zařadili opět ve větší míře fotografování – zase o stupínek vyšší náročnost. Ve fotogaleriích najdete téměř všechny obrázky, které vznikly během tábora – ať už jako dokumentace, nebo jako dobré i špatné výukové příklady.

pondělíúterýstředačtvrtekpáteksobotaneděle
Všechny galerie se otevírají v novém okně/záložce
Můžete se na ně také podívat z naší běžné sborové Fotogalerie
1. 7. 2017
Příjezd – tady ještě nic není :-(
2. 7. 2017
Broumovské stěny
3. 7. 2017
Náchod – varhany, zámek, medvědi
4. 7. 2017
Kudowa Zdrój – Polsko
5. 7. 2017
Adršpach – zřícenina kostela na Kopečku
6. 7. 2017
tady nic není :-(
7. 7. 2017
tady nic není :-(
8. 7. 2017
Ostaš
9. 7. 2017
Adršpach – Křížový vrch a Pískovna
10. 7. 2017
Teplice nad Metují – nádraží
11. 7. 2017
tady nic není :-(
12. 7. 2017
Teplice nad Metují – skalní město
13. 7. 2017
Různé foto z Hronova a okolí, čápi na komíně, štoly nad Hronovem
14. 7. 2017
Různé foto z tábora – houby v předsíňce stanu, uspořádání, závěrečné úpravy atd.
15.–16. 7. 2017
Kdyby se vám zdálo, že na všech fotkách chybí lidi,
je to tím, že jsou všichni TADY.
17. 7. 2017
Odjezd – tady už taky nic není :-(

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

28. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2016

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

27. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2015

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

26. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2014

I letos jsme se na táboře věnovali hlavně focení. Protože se na tábor přihlásili z větší části stejní účastníci, jako v minulém roce, nebo absolventi teplických fotoškol, mohli jsme bez problémů navazovat na to, co už jsme se naučili. Pravda, počasí nám letos tolik nepřálo, ale i tak jsme se dostali na mnoho pro nás do té doby neznámých míst.
Protože dokumentace je letos opět značně rozsáhlá, najdete ji částečně na našich stránkách a částečně také na serveru www.geopixel.cz. Také stručný přehled o tom, kde jsme všude byli a co se na táboře dělo, získáte z našeho táborového deníku 2014.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

25. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2013

Letošní tábor jsme s ohledem na počet, věkové složení i zájmy účastníků pojali jako jednu velkou fotoškolu s občasným nalézáním kešek. Protože dokumentace je letos ještě podstatně rozsáhlejší, než tomu bylo v minulých letech, najdete ji částečně na našich stránkách a částečně také na Rajčeti. Také stručný přehled o tom, kde jsme všude byli a co se na táboře dělo, získáte z našeho táborového deníku 2013.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

24. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2012

Stručný přehled o tom, kde jsme všude byli a co se na táboře dělo, získáte z našeho táborového deníku 2012, kde najdete i odkazy na fotogalerie po jednotlivých dnech.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

23. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2011

Stručný přehled o tom, kde jsme všude byli a co se na táboře dělo, získáte z našeho táborového deníku 2011, kde najdete i odkazy na fotogalerie po jednotlivých dnech.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaPosudek o zdravotní způsobilosti... – dokument, který musí mít všichni účastníci táborů DOC PDF

22. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2010

Táborový (foto)deník – čtení a prohlížení na pokračování Původní záměr byl takový, že se na tomto místě objeví krátké povídání o tom, jak vypadal letošní tábor. Výroba onoho krátkého povídání se ovšem jaksi vymkla z rukou a soudě podle prvních napsaných kapitol, myslím, že by se sem asi celé povídání nevešlo.
Čtení a prohlížení na pokračování tedy najdete na samostatné stránce.
Jako další v pořadí se z našich táborových dokumentů na mnohé žádosti účastníků připravuje „Táborová kuchařka“ a pro ty, kteří s námi na táboře zatím nebyli, nebo s námi již byli a moc nám nerozuměli, připravujeme „Táborový slovník“.

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaPodrobné informace před odjezdem: DOC PDF

21. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2009

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaPodrobné informace před odjezdem: DOC PDF

20. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2008

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOCPDF
tečkaInformace před odjezdem: DOC, PDF

19. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2007

Obvyklé místo, obvyklá doba – to jsou základní informace k letošnímu záboru. Tím však podobnost s minulými tábory končí. Po delší době jsme si tentokrát na táboře opět užili něco málo vody – ovšem seshora v podobě deště. Naštěstí se ale vždycky podařilo vybrat ten správný den pro výlet, kdy nepršelo. Tedy alespoň ne od rána do večera, nebo to nevypadalo, jako když nad námi někdo protrhnul bazén. V takových chvílích jsme kupodivu byli obvykle pod střechou. Pravda, při jedné cestě z Náchoda nám to trochu nevyšlo. Potřebovali jsme se zastavit v Hronově pro chleba (který nakonec nějak nebyl... Jak se později ukázalo, bylo to dobře, asi bychom místo chleba přinesli houbu...) a v okamžiku, kdy jsme na hronovském nádraží vystoupili z vlaku, začalo lejt jako z konve. To nás ovšem čekaly ještě tři kilometry do tábora.
Ve srovnání s loňským rokem to letos také vypadalo, že jsme se odstěhovali na severní pól. Začátek a konec tábora probíhal v teplotním rozmezí celkem obvyklého července, ovšem prostředních 12 dnů připomínalo spíš velmi pozdní podzim nebo časné jaro. Rekord padnul ve dne – během pár hodin spadla teplota z 22 na 11 stupňů. Kokokokokoko-sa. Byly ovšem i dny, kdy teploměr po ránu ukazoval 4–5 stupňů. Jejejejeještě větší kokokokokosa. Naštěstí jsme loni otestovali nový velitelský stan, který nám posloužil i jako shromaždiště a v případě mimořádně nepříznivé kombinace deště a zimy i jako veřejná ohřívárna, protože se dal poměrně snadno vytopit (Ne vodou!!! Ohřát!)
Alespoň jsme se mohli pomyslně ohřát tématem letošní táborové hry. „Odstěhovali“ jsme se totiž na Jadran do města Omiše, kde bylo dříve sídlo jadranských pirátů – omiški gusari. Když už nám to nevyšlo hromadně se sborem (Omiš je také město, kde se koná každý rok pěvecký festival, na který jsme pozváni – Festival dalmatinskih klapa), pohybovali jsme se kolem moře na táboře. Součástí táborové hry bylo jako obvykle i luštění úvodního dopisu, který byl napsán neznámým písmem. To si můžete stáhnout a vyzkoušet. Font obsahuje pouze písmena bez háčků a čárek (malá = velká) a číslice. Chorvatsko připomněla i jedna z her, jejíž součástí byl co nejpřesnější překlad chorvatské pohádky do češtiny bez pomoci slovníku. Což byl nakonec menší problém, než se původně zdálo.
Opět jsme si mohli vyzkoušet horolezeckou a slaňovací techniku na jedné cvičné skalce. Nevynechali jsme ani tradiční noční výlet – tentokrát jsme se vydali do Teplických skal. Někteří účastníci si při něm sáhli skoro až na dno svých sil – vidina několika kilometrů navíc a následného čekání na nádraží způsobila, že jsme se s malou skupinou vytrvalců při návratu z Vlčí rokle dostali do Teplic nad Metují na náměstí za neuvěřitelných 20 minut. Uf.
I přes nepříznivé počasí nakonec došlo i na slibované výlety na místa, kde jsme ještě nebyli – tentokrát to byla zřícenina Bischofstein v Jiráskových skalách a cesta Broumovskými stěnami od Hvězdy do Slavného.
Nezapomněli jsme ani na „ruce v sádře“ – otisky našich končetin a jejich následné úpravy pomocí hřebíků, temper a sprejů – letos mimořádně vydařené.
Celý tábor je zachycený na několika stovkách fotografií – viz fotogalerie – Tábor Rolnička na Dřevíči 2007. Po loňské fotografické „katastrofě“ se letos na táboře opět dokumentovalo a fotoaparát nezahálel. Převážná část fotografií samozřejmě zachycuje táborové dění a účastníky – někdy i přes jejich protesty, což je ostatně z některých fotografií patrné... Jsou zde však i přírodní fotografie z míst, kam jsme se vydávali na výlety – Teplice nad Metují, Adršpach, Broumovské stěny atd.
Letos se podařilo pořídit i zvukový záznam některých situací, takže si můžete poslechnout záznam divadelního zpracování pohádky O perníkové chaloupce v 21. století, jak je předvedly červená výprava a modrá výprava, povídky, ve kterých mohla být pouze slovesa s určitým počtem písmen, seřazená podle abecedy a ještě k tomu předem zadaná (červená výprava, modrá výprava), krátkou etudu při sestupu ze zříceniny Bischofsteinu, kdy nám všem byla strašná zima (to záhadně znějící slovo, které se několikrát opakuje, je z finštiny, píše se myöhässä a znamená pozdě), nebo zadání jedné z táborových her – písničky s krátkým úvodem, kdy Týna poměrně předlouho používala pouze písmeno P na počátku...(vše je ve formátu MP3)
Celý tábor se vydařil díky všem účastníkům bez ohledu na to, zda s námi byli poprvé nebo pošesté. A samozřejmě také díky Žofce coby další vedoucí. Vzhůru do příprav na další ročník...

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaInformace před odjezdem: DOC PDF

Zimní tábor – Rolnička ve skalách 2007

18. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2006

Letos jsme si na táboře na nedostatek sluníčka a mnoho deště opravdu nemohli stěžovat – snad poprvé za celou historii našich táborů pršelo jenom jednou, když jsme byli na výletě v Adršpachu. Ale zase to stálo za to – bylo to, jako kdyby se nad námi obrátil ne kbelík, ale hned celý bazén. Naštěstí jsme převážnou část potopy přečkali v relativním suchu na obědě.
Kromě obvyklých táborových činností jsme podnikali výlety na naše oblíbená místečka – do Teplického skalního města, do Adršpachu, na Křížový vrch, na Ostaš nebo třeba do Náchoda. Na některá místa jsme se vraceli i vícekrát – třeba na Ostaš na noční výlet. Nebo do Náchoda, když si jeden appendix usmyslel, že už se mu v bříšku u své majitelky nelíbí – naštěstí až těsně před koncem tábora.
Táborová hra se odehrávala v duchu putování Marca Pola – součástí bylo mimo jiné i luštění dopisu psaného neznámým písmem. Písmo tentokrát poněkud vybočovalo z tématu hry, protože dopis byl psán Braillovým písmem, což ovšem účastníkům nijak nevadilo. Chcete-li si vyzkoušet, jak vypadá takový text, můžete si stáhnout font s českým Braillovým písmem. Font obsahuje pouze písmena české abecedy, číslice a interpunkce nejsou převedeny.
Všichni také museli prokázat základní znalost horolezeckých uzlů a materiálu, aby si mohli v přírodním terénu vyzkoušet jaké to je, viset na laně několik (málo) metrů nad zemí a spoléhat se na druhého i sám na sebe.
Již tradiční zábavou bylo odlévání ze sádry – tentokrát si mohl každý vyrobit svoji ruku. Nezapomenutelný musel být, hlavně pro rodiče jedné z účastnic, telefonát domů, že „mám ruku v sádře“ – naštěstí s rychlým vysvětlením situace (že, Aničko...)
Velký dík patří také Zuzce a Žofce, které z dřívější pozice účastnic táborů letos přesídlily na místo vedoucích – už se tešíme na příští rok
Fotogalerie Ve srovnání s minulými tábory je letošní fotogalerie výrazně menší. Může za to fotoaparát, který odešel do věčných lovišť nedlouho po začátku tábora (pravda, má na to svůj věk). A tak najdete jenom pár fotografií ze začátku a potom až zpáteční cestu vlakem kde jsou všichni zachyceni v různých pózách – někteří o tom vědí, jiní ne. Poslední fotografie jsou věnované technické dokumentaci – Ford Tranzit zarovnaný až po střechu – tak vypadá složený tábor (stany tou dobou ještě odpočívaly v bedně).

tečkaÚvodní informace o táboru pro zájemce i přihlášené: PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaInformace před odjezdem: DOC PDF

Zimní tábor – Rolnička ve skalách 2006

tečkaInformace o táboru pro zájemce i přihlášené
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF

17. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2005

tečkaInformace o táboru pro zájemce i přihlášené
tečkaPřihláška na tábor: DOC
tečkaFotogalerie